Bi Eğitimler

Eğitimlerimiz 

Hissetmek ve hissettirmenin en güzel yöntemlerinden biri Yaratıcı Dramadır.  Yaratıcı drama ile bedenimizdeki gizli gücü keşfeder, zihnimizdeki düşüncelerin ve ruhumuzun derinliklerinde bulunan en güzel duygularını hissetmeye, fark etmeye başlarız. Atölye çalışmasında kendini rahatlıkla ifade edebilmesi kişinin yaratıcılığı da geliştirir.  Katılımcılar sürecin bir parçası iken doğal olarak değişir ve dönüşürler. Teorik bilgiler bir anda gerçek olur ve yaşanmaya başlar.  Atölyeler kişilerin farklılıklarını ortaya koymasına ve bunu paylaşmasına zemin açar. Dolayısıyla kişiler yaşantılarında nasıl bir iletişim içine girecekleri konusuna hazırlık olur ve olabilecek çatışmalarda izlenebilecek yolları deneyimlemek kişilerin bu yolda daha rahat yürümesini sağlar.  Kişilerin iletişiminde daha etkin olması ve yönetmesine olanak sağlar.  Başka bir deyişle Yaratıcı drama hem iş hayatımızda hem de kendi kişisel gelişimimiz için de pozitif yönlü ilerlemeye ön ayak olur.

Kurumsal Eğitim

Şirket içinde çalışanların yaratıcılığını ön plana alarak ihtiyaçları dahilinde eğitimler kurguluyor, kurumların kurum kültürü ile ilgili vermek istedikleri mesajların çalışanları tarafından benimsenmesi ve  özümsenmesi için atölyeler tasarlıyoruz.

Kişisel Eğitim

Kişilerin yaşamlarını bulundukları noktadan daha ileriye taşıması, geliştirmesi ve bu  gelişimin sürdürülmesini amaçlayan eğitimler planlanır.  

Çocuklara Yönelik Eğitim

Yapılacak atölye çalışmaları ile çocuklarımızın kendilerini ifade edebilme, sorumluluk becerisi, problem çözme becerisi, olumlu düşünme, empati, iletişim, beden dilini kullanabilme ve iç dünyalarını, yaratıcılıklarını rahatça dışa vurabilmeleri üzerine onları yönlendirmek ve gelişmelerini hedefleyen eğitimler planlanır.

İngilizce Dili İle  Eğitim

Başlangıç ve orta seviyede yetişkinler için mesleki İngilizce , çocuklar için anlatabilme ve anlama becerisi geliştirmeye yönelik atölye çalışmalarını içerir. 

Yoga ve Nefes Eğitimleri

Hem çocuklar hem de yetişkinler temel yoga dersi verilecek olup, pranayama nefes çalışması ile beyin ve beden arasında sağlıklı enerji akışı başlatılması ve bunun kişiler üzerindeki etkisi paylaşılır.

Kukla Hazırlama ve Gösteri Sunma

Çok eskiden beri özellikle çocukların vazgeçemediği ilgi alanlarından biri olan kuklalar eğlendirirken eğitir toplulukların duygu ve düşüncelerini dile getirir. Kuklalarla çocuklar dünyayı tanır. Sahip oldukları sınırlı yaşam deneyimlerini arttırma fırsatı bulurlar. Bu atölyemiz ile hem kukla yapımını öğrenir, hemde hazırladığımız gösterilerle bunu yaşama ve hayal etme fırsatı bulur.

El Sanatları

El sanatları uzmanından yetişkin ve çocuklara yönelik Makrome, Taş Boyama, Su kabağı  süsleme, Çicek yapma atölyeleri ile eğlenceli vakit geçirerek eğitim alacak, birlikte güzel eserlere imza atacaksınız.

Diksiyon

Nerede vurgu yapacağını, hangi kelimeyi nasıl telaffuz edeceğini bilen, kurallarına göre konuşan kişiler duygularını karşılarındakine akıcı, tane tane ve etkileyici bir şekilde aktararak etkiler ve akılda kalıcı etki bırakırlar.  Bu atölyemizde diksiyon, konuşma çalışmaları, topluluk önünde konuşma gibi konularda çalışma yaptırılır ve ezber kabiliyetleri geliştirilir.

Öncü Kadınların Hayatları

Cumhuriyet devrimlerinin hayata geçirilmesinde ve günümüze aktarılmasında çok büyük rolü ve katkıları olan Öncü kadınların yaşamlarının aktarılmasını içeren atölye çalışmalarını kapsamaktadır. . 

Yerel ve Ulusal Sanatçıların Hayatları

Geçmişimize ve günümüze damgasını vuran değerli sanatçıların hayatlarının yaratıcı drama ile anlatılmasını içerir.