Bi Eğitmenler

AYŞE TURAN

16 sene süren oyunculuk , yönetmenlik, eğitmenlik, oyun yazarlığı, halkla ilişkiler ve organizasyonda dahil olmak üzere hem sahne üstünde hem de sahne arkasında çalışmalar yaptı. El sanatları konusunda uzmanlığını çeşitli atölye çalışmaları ile sergiledi. 2000-2001 sanat sezonundan 2015-2016 sanat sezonuna kadar Avcılar Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Akkaş ’da; yetişkin ve çocuk tiyatrolarında oyuncu, eğitmen, dramaturg, yardımcı yönetmen, yönetmen, oyun yazarlığı, kukla yapımı ve seslendirmesi, halkla ilişkiler ve organizasyon görevlerinde eş zamanlı olarak bulundu. 2016 yılından itibaren okullarda kendi kukla tiyatrosunu gerçekleştirmekte olup, 2018 yılı itibari ile yaratıcı drama ve diksiyon atölyeleri yapmaya başlamıştır.  

BURCU ÇAMLI SUNGUR

İ.İ.B.F İktisat bölümünden mezun oldu. 7 yıl bankacılık sektöründe sigorta, finans ve yatırım danışmanlığı yaptı. 2009 yılında Ekol Drama‟dan Drama, Reklam Dizi ve Sinema Oyunculuğu eğitimi aldı. Düşler Akademisi‟nde gönüllü olarak çalıştı. 2019 yılında Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Duygu Yönetimi ve Etkin İletişim, Öz-Şefkatli Farkındalık, Mindfulness, Şiddetsiz İletişim, Doğaçlama Tiyatro, Yöntem Olarak Yaratıcı Drama, Orff-Schulwerk, Pozitif Disiplin ve Empati ve Psikodrama Atölyesi eğitimlerine katıldı. 2018 yılında İDSA  Yaratıcı Drama Eğitmenliğini bitirdi. Kariyerini yaratıcı drama ile birleştirerek çocuk ve yetişkinlere  yaratıcı drama ile kişisel eğitim atölyeleri veriyor.

EMEL ZEHRA PAK

Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 37 yıllık profesyonel iş hayatının son 5 yılında profesyonel koçluk ve kariyer Koçluğu ile tanıştı ve Mimar Sinan Üniversitesi SEM Sistemsel Koçluk Eğitim Programı’na katılarak, Türkiye’nin ilk Koçluk Eğitmenlerinden biri olan Altan Özen’den 360 Derece Profesyonel Koçluk ve Kariyer Koçluğu eğitimleri aldı. Genç Başarı Eğitim Vakfı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Mentorluk eğitimlerine katıldı. 2011 yılından bu yana, Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı TOÇEV/Koçluk Platformu Derneği “Domino Etkisi” projesi, Engelsiz Kariyer/Koçluk Platformu Derneği Engellilere Meslek Edindirme Projesi, Beyaz-Ay Derneği/Kadınlar Arasi Derneği “Engelliler İçin e-Ticaret Projesi”,  gibi değişik gruplarda Yaşam ve Kariyer Koçu olarak gönüllü çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü öğrencilerine Kariyer Koçluğu yaptı. Amerikan merkezli kurumsal bir şirketin ‘tersine mentorluk projesi’ne danışmanlık yaptı. 700 saati aşan Koçluk tecrübesine sahiptir. Mimar Sinan Üniversitesi SEM Sistemsel Koçluk Eğitim Programı’nda Altan Özen ile eğitmenlik yapmaya devam ediyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Mentorluk çalışmalarına gönüllü olarak destek vermeyi sürdürüyor. İstanbul Drama Sanat Akademisi’nin 320 saatlik Yaratıcı Drama Liderliği programını tamamlamıştır. Koçluk ve yaratıcı drama lideriği konusunda atölye ve bireysel çalışma yapmak tutkusu yaşamının ana taşını oluşturmaktadır.

ESRA YÜKSEL

1992 Yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini The Shell Co. of Turkey limited şirketinde çalışırken tamamlamıştır. 10 Yıllık enerji sektöründeki iş sürecinde ticaret departmanında çeşitli yönetici kademelerinde bulunmuş, 1999 yılında sektör değiştirerek perakende sektörüne geçiş yapmıştır. 2003 yılında kendi şirketini kurup sürdüğü dönemin ilk yılında BİM A.Ş yetkili 6 acentasından biri olarak hizmet vermiştir. 2005 yılından itibaren kendi şirketinde promosyon ürünlerinin satışı ve satın almasını yapmıştır. 2010 yılında tekrar profesyonel olarak kurumlarda başlayan iş hayatı Hayat holdingin İndirim mağazacılığı projesi ile İran Tahran’da satın alma genel müdürü olarak devam etmiştir. 2015 yılından itibaren 27 yıllık iş hayatındaki deneyimini, 200 saatlik Yoga eğitmen sertifikası , Kişisel gelişin sertifikası (MEB onaylı) ,iş ve sosyal Hayatda iletişim (MEB onaylı), IDSA İstanbul Drama Sanat Merkezi , Yaratıcı Drama Eğitmenlik sertifikası (MEB onaylı ) ve Mastercamp Eğitim ve danışmanlık sertifikası (Uluslararası ICF CCE onaylı ) programı ile birleştirmiştir. Kurumsal ve kişisel eğitimlerinde özellikle Yaratıcı Drama ile farklılık yaratmayı hedeflemektedir. 2014 yılından beri satın alma, satış, pazarlama ve kişisel gelişim, farkındalık ile ilgili  konularda  kobi ve kurumsal şirketlerle işbirliği içinde olup, deneyim ve tecrübesini paylaşmaktadır.

MERT MALİK YAZAR

İngilizce iktisat mezunu olup yüksek lisansını turizm tasarımı bölümünde yapmıştır. 2007 yılında Chicago /USA da yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasını kurmuş eş zamanlı okullarda eğitmen olarak yer almıştır. TESOL (teaching english to spekers other language) eğitiminin ardından yarı zamanlı olarak çeşitli eğitim kurumlarında yarı zamanlı olarak İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Chicago Art and Design Center’da sanatsal aktivitelere katılmış olup, Türkiye’de TEYSA (Terapi Sanat ve Yaşam Akademisi) kurucularındandır. Burada İngilizce Konuşma klübü ile eğitim vermiştir. Amerikan Kültürde yetişkin İngilizce eğitimi ile devam eden kariyerine 2018 yılında İstanbul Drama Sanat Akademi (İDSA) Yaratıcı Drama Eğitmenliği eğitmenliğini eklemiş ve “Anlıyorum ama Konuşamıyorum” projesi ile atölye çalışmalarına başlamıştır.  Türk ve A.B.D vatandaşı olup, Chicago basın kulübü üyesidir.

NİDA BALAMUR

2011 yılında İ.Ü İşletme iktisadi Enstitüsü, İşletme Yöneticiliği MBA Yüksek Lisans bölümünü bitirdi. Atatürk Üniversitesi , uzaktan ğitim, Çocuk Gelişimi bölümü 2.sınıf öğrencisidir. İstanbul Drama Sanat Akademi (İDSA) yaratıcı drama eğitmenliği eğitimini (MEB onaylı) tamamladı. Bitirme proje konusu “Ebeveynlerde Yetişkinlerde Duygusal Zeka ve Öz –şefkatli Farkındalık” atölyelerini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastensi 15. Psikiyatri bölüm çalışan

2011 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü, İşletme Yöneticiliği MBA Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu. 14 yıl finans sektöründe çalıştı.

İstanbul Drama Sanat Akademi (İDSA)- MEB Onaylı Yaratıcı Drama Eğitmenliği eğitimini tamamladı. Bitirme proje konusu “Ebeveynlerde/Yetişkinlerde Duygusal Zeka ve Öz-şefkatli Farkındalık” atölyelerini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 15.Psikiyatri bölüm çalışanlarına uyguladı.

2015-2019 yılları arasında çeşitli zamanlarda ilgi alanı olan Özşefkatli Farkındalık (Zeynep Selvili-Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi), Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR) (Doç.Dr. Zümra Atalay ), Mindful Ebeveynlik, Çocuklarda Mindfulness, Yaratıcı Drama, Şiddetsiz İletişim, Transaksiyonel Analiz eğitimlerine katıldı ve bu konulardaki eğitimleri devam etmektedir.

2008’den bugüne TEGV (Tenis öğretmenliği, Bilgisayar öğretmenliği), AÇEV (Kitap Okuma Projesi) ve H.Özyeğin Vakfı (Üniversite öğrencilerine mentörlük) gibi STK’larda gönüllü eğitmen olarak görev almaktadır.

Halen İstanbul Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yeni Medya Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.